Martinlaakson lukion henkilökunta

Opettajien sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi
Terveydenhoitajien, kuraattorien ja psyk.sairaanhoitajien sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@vakehyva.fi

Opekuvaus Martsarin lukiossa

Martinlaakson lukion hallinto

Sulander Salme, rehtori p. 043 825 7199 salme.sulander@vantaa.fi

Räsänen Ritva, lukiosihteeri p. 040 537 4709 ritva.rasanen@vantaa.fi

Bergman Terhi, apulaisrehtori, p. 040 610 1621 terhi.bergman@vantaa.fi

Martinlaakson lukion opettajat

Sähköposti on muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Anttila Anne-Mari, ranska, ruotsi

Bergholm Tiina, biologia, maantiede, terveystieto (virkavapaalla ajalla 11.7.2022 - 22.5.2023)

Bergman Terhi, apulaisrehtori, ruotsi, saksa

Groschup Heli, kuvataide, draama

Haaksiluoto Sinikka, historia, filosofia

Hackman Satu, ruotsi, englanti

Harkio Noora, englanti, ruotsi , ranska

Heinonen Anna, musiikki, draama

Heiskanen Sari, opinto-ohjaaja

Huttunen Annukka, englanti 

Juhala Satu, matematiikka, tietotekniikka

Korja Ullariikka, biologia, maantiede, terveystieto

Korteniemi Antti, uskonto, psykologia, yhteiskuntaoppi

Kuivalainen Päivi-Maria, englanti, saksa

Kuusniemi Sari, äidinkieli

Köngäs Marisa, espanja, italia

Latva Jarno, matematiikka, fysiikka

Leinonen Emma, englanti, ruotsi 

Lento Taina, venäjä

Liljeblad Mia, matematiikka, fysiikka

Lommi Henri, matematiikka, fysiikka

Nevalainen Anssi, liikunta, terveystieto, yhteiskuntaoppi

Noras Tuulikki, äidinkieli

Paljakka Laura, psykologia, uskonto, elämänkatsomustieto

Parvinen Johanna, matematiikka

Pohtola Taru, saksa, englanti

Rantamaa Arto, latina

Riihimäki Johanna, matematiikka, fysiikka

Ryynänen Päivi, liikunta

Salo Klaus, kemia, biologia

Savia Markku, historia, yhteiskuntaoppi

Savolainen Jenni, kiina

Sulander Salme, rehtori, ruotsi

Suomi Heli-Maria, äidinkieli, suomi toisena kielenä (S2)

Tran Nhung, biologia, maantiede, terveystieto (viransijainen ajalla 9.8.2022 - 22.5.2023)

Umehara-Sorsa Hiromi, japani

Väätäinen Meeri, biologia, maantiede, terveystieto

Yli-Tuina Minna, opinto-ohjaaja

Martinlaakson lukion opiskeluhuolto

Elojärvi Anne,  kuraattori, p. 043 826 6106, anne.elojarvi@vantaa.fi

Nurminen Maarit, kuraattori,p. 043 825 9708, maarit.nurminen@vakehyva.fi

Hirsaho Anni,  psykologi, p. 043 825 9708 (virkavapaalla 1.8.2022 alkaen)

Leutonen Minna, terveydenhoitaja, p. 043 825 9924, minna.leutonen@vakehyva.fi

Apilainen Silja, terveydenhoitaja, p. 040 823 8980, silja.apilainen@vakehyva.fi

Tervala Nina,  erityisopettaja, p. 050 312 4486, nina.tervala@vantaa.fi

Burjam-Jalonen Katri, erityisopettaja, p. 040 660 3223, katri.burjam-jalonen@eduvantaa.fi

Poutiainen Susanna, psykiatrinen sairaanhoitaja, p. 040 770 5521, susanna.poutiainen@vakehyva.fi

Martinlaakson lukion kiinteistöpalvelut

Vihanne Jari vahtimestari, lokerikot, p. 040 045 2696

Traderia-ravintola, keittiö, p. 040 167 9241